Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /usr/home/fronteos/domains/i-plywanie.pl/public_html/wp-includes/plugin.php on line 601 Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /usr/home/fronteos/domains/i-plywanie.pl/public_html/wp-includes/plugin.php on line 601

Zanim zaczniesz pływać

Rozpoczynając przygodę z pływaniem, wpierw powinieneś zaopatrzyć się w niezbędny sprzęt, jeśli jeszcze nim nie dysponujesz. W zależności od tego, czy zamierzasz chodzić na basen raz, czy nawet do kilku w trakcie tygodnia, dobieraj przedmioty o odpowiedniej jakości. Nie ma sensu skupiać się na wysokiej półce, kupując chociażby kąpielówki/strój kąpielowy za kilkaset złotych, gdy będziesz z nich korzystać sporadycznie. Pamiętaj o tym, idąc do sklepu.

Co nam będzie potrzebne? Na pewno wspomniane przed chwilą kąpielówki. Jeśli nie masz włosów ściętych na zero, to przydałby się także czepek. Do wyboru masz silikonowy i z materiału. Myśląc o sumiennym trenowaniu, polecam ten pierwszy. Znacznie dłużej będzie Ci służył (jeśli nie „zatniesz” go przypadkiem paznokciem). Kolejnym krokiem kupowania niech będą klapki. Nigdy nie wiadomo, jakie bakterie znajdują się na niecce przy basenie, pod prysznicem, bądź w szatni. Nie ma co ryzykować zdrowia naszych stóp. Kupując nawet najtańsze, zaoszczędzisz więcej pieniędzy niż przy ewentualnej kuracji. Choć pamiętać należy, że nawet chodzenie w klapkach, nie da nigdy 100% pewności. Ostatnie miejsce na liście podstawowego wyposażenia, zajmują okulary pływackie. Są one – co prawda – wyborem opcjonalnym, nie trzeba się na nie decydować. Jednak ich posiadanie sprawia, że nauka pływania czy też późniejsze trenowanie, staje się przyjemniejsze i bardziej komfortowe.

Do kupienia pozostaje także bardziej specjalistyczny sprzęt, taki jak płetwy i łapki. Natomiast przydatne stają się dopiero przy doskonaleniu opanowanej techniki. Wcześniej mogą niepotrzebnie wybijać Cię z wyuczonej pracy rąk i nóg. Przyjemnie byłoby płynąć dużo szybciej, lecz taka gra nie jest chyba warta świeczki. Nie musisz traktować tego, co piszę, jako zakazu, są odstępstwa u ludzi, którym dodatkowy sprzęt ułatwia naukę oraz zapamiętywanie ruchów. Może właśnie jesteś jednym z nich, ale musiałbyś dobrze „czuć” wodę podczas pracy ramion, by potrafić wykorzystać łapki i przenieść wnioski, dotyczące właściwego ułożenia dłoni, do nauki pływania stylem bez przyrządów.

Kończąc, a zarazem podsumowując: na zakupy i do nauki!